Nasıl Katılabilirim?

HerkesUzman'a Neden Katılmalıyım?

Amacımız yaptığınız iş ile ilgili uzmana ihtiyaç duyan bir insanın size en kısa yoldan ulaşmasını sağlamaktır. Çevrenizdeki size yakın insanlar 'Yakınındaki Uzmanları Gör' butonu ile size anında ulaşacaklar. Sitede geçirdiğiniz her gün kişisel sayfanıza daha fazla ziyaretçinin uğraması demek olduğundan müşteri potansiyeliniz zaman ilerledikçe daha da artacaktır. Üstelik bu avantajlara ilk 1 ay ÜCRETSİZ sahip olacaksınız. Sonrasında yılda sadece 110 TL ödeyerek avantajınızı sürdürebilirsiniz.

Nasıl Katılabilirim?

Eğer bize katılmaya karar verdiyseniz izleyeceğiniz basit bir kaç adımla HerkesUzman'daki yerinizi kısa sürede kolaylıkla alabilirsiniz. Hemen işe başlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli. (1 Ay ÜCRETSİZ kampanyasından yararlanmak için direkt olarak 3.adımı uygulamanız yeterlidir.)

1.ADIM

herkesuzman.com'a giriş yaptıktan sonra ister 'Detay Gör' tuşuna isterseniz de 'Uzman Ekle' butonuna tıklayın.

2.ADIM

Ardından karşınıza çıkan seçeneklerden size uygun olanı seçin. Bu aşamadan sonra devam edebilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer hala hesap oluşturmadıysanız karşınıza çıkan bölümden kolaylıkla hesap oluşturabilirsiniz.

3.ADIM

Daha sonra ödeme işleminizi tamamlayın ve bu sayfanın alt tarafında bulunan 'Katıl' butonuna tıklayarak gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Bu bilgilerin hatasız ve eksiksiz olması kişisel/firma sayfanızın görünüşünü doğrudan etkileyeceği için çok önemlidir. 

En geç 24 saat içinde

sayfanız yayımlanacak

Formunuzu gönderdikten sonra ve gerekli kontrolleri tamamladığımızda sayfanız yayımlanacaktır. Bu süre en fazla 24 saat sürmektedir.

Kullanım Koşulları - HerkesUzman Güvenilir midir?

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi'nin herkesuzman.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. herkesuzman.com'a üye olan ya da olmayan herkes bu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğinin tamamını anladığını, sözleşmeyi kabul ettiğini ve sözleşmeye uyacağını taahhüt eder. 

MADDE 1 - TARAFLAR

herkesuzman.com - kullanıcı

MADDE 2 - TANIMLAMALAR

 • “Web Sitesi” herkesuzman.com internet sitesini temsil eder.

 • “Kullanıcı” Herhangi bir sebeple Web Sitesi’ni kullanan kişileri temsil eder.

 • “Üye” Web Sitesi’nde kullanıcı adı ve şifre vererek üye kaydı oluşturan Kullanıcı’yı ve hizmet veren uzmanları temsil eder.

 • “Tüketici” Web Sitesi üzerinden hizmet veren uzmanların hizmetini seçmeye yetkili olan Kullanıcı’yı temsil eder.

 • “Hizmet Veren Uzman” Web Sitesi üzerinden Kişisel/Firma sayfası oluşturan şahıs, kuruluş veya diğer geçerli tüzel kişiyi (Hizmet Veren uzman tüzel bir kişi ise, “Hizmet Veren Uzman” terimi söz konusu Hizmet Veren uzman adına hizmetleri yürüten bağlı personelini de içerecektir.) temsil eder.

 • “Firma Profili” Bir Hizmet Veren uzmanın Web Sitesi üzerinde Tüketici ’ye sunabileceği belli bir alışveriş veya hizmetin tanıtımını (Hizmet Veren firma sahibi uzmanlar, Tüketicilere teklif ettikleri hizmet(ler)i belirtmek için Firma Profilleri oluştururlar.)

 • “Sözleşme” İşbu Kullanıcı Sözleşmesini ifade eder.

MADDE 3 - TARAFLARIN HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Hizmet Veren Uzman, başvuru formunda belirtmiş olduğu isim, soy isim, telefon, adres ve sair ticari/kurumsal bilgilerinin doğru ve güncel olduğunu taahhüt eder. Hizmet Veren Uzman herkesuzman.com'a isim, adres, e-posta ve telefon numarası dâhil olmak üzere iletişim bilgilerini ve isim, şehir, iş yerine uzaklık, web sitesi, iş tanımı, çalışma saatleri ve nitelikler, değerlendirmeler ve incelemeler, önceki işlere ait fotoğraf portföyü, kuruluş yılı, teklif fiyatı (bağlayıcılığı olmayan) ve seçilen randevu saati gibi, ancak bunlarla sınırlı olmayan tüm bilgilerini halka açık bir şekilde yayınlama ve/veya Tüketiciye ve Tüketici'nin seçtiği kişilere iletme konusunda yetki vermektedir. Hizmet Veren Uzman, sunmuş olduğu içerik, görsel, ürün ve hizmetler ile ilgili 3.Şahıslara karşı tek başına sorumlu olduğunu, 3.Şahıslardan gelebilecek her türlü hak talebinin ve yasal başvuruların tek muhatabı olduğunu, Web Sitesi üzerinden sunduğu içerikler ile ilgili herkesuzman.com’un uğrayacağı her türlü zararı tazminle yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt eder.

Hizmet Veren Uzman, Web Sitesi’nde ilan edilen hizmetlerle ile ilgili olarak , tüketiciyi aldatıcı, yanıltıcı veya onun tecrübe ve bilgi noksanlıklarını istismar edici, tüketicinin can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürücü, şiddet hareketlerini ve suç işlemeyi özendirici, kamu sağlığını bozucu, hastaları, yaşlıları, çocukları ve özürlüleri istismar edici duyurular ve ayrıca örtülü reklam yapamaz. Bu ilkelere aykırı içerik yayınlanmasından doğan tüm hukuki ve cezai sorumluluk Hizmet Veren Uzman'a aittir.

Kullanıcı Kişisel/Firma profili oluşturarak Hizmet Veren Uzman olabilir. Kişisel/Firma profili eksiksiz ve açık olarak doldurulmalıdır. Kişisel/Firma profili ile ilgili hizmetleri vermek için gerekli lisansa (varsa) ve nitelik, deneyim ve kabiliyete sahip olduğunu kanıtlayacak ek belge, lisans, ehliyet, diploma gibi evrakların da girişi yapılmalıdır. Kişisel/Firma profili oluşturabilmek ve Hizmet Veren Uzman olmak için en az 18 yaşında ve temyiz kudretine sahip olmak gerekmektedir. Hizmet Veren Uzman tarafından belirtilen bilgi veya beyanatların doğruluğunu Hizmet Veren Uzman kayıtsız şartsız taahhüt eder. Bu bilgi veya beyanatların doğruluğunun sorumluluğu Hizmet Veren Uzmana aittir.

herkesuzman.com, Hizmet Veren Uzmanların Web Sitesi üzerinde Kişisel/Firma profilini kendi denetiminden geçtikten sonra uygun görmesi halinde yayınlamalarını sağlar.

herkesuzman.com, içeriklerini kendilerinin belirlediği ve herkesuzman.com tarafından onaylanan, Hizmet Veren ve Hizmet Alan’ın ürün veya hizmet talebi bilgilerinin işbu Sözleşme hükümleri çerçevesinde, herkesuzman.com Web Sitesi’nde yer almasını sağlar. herkesuzman.com yalnızca bir platformdur, Web Sitesi’nde yer alan hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı değildir.

herkesuzman.com’a üyelik ücretsizdir. Üyeler, tek bir Üye hesabı üzerinden aynı anda birden fazla Hizmet Talebi gönderebilirler. Üyelerin, sisteme giriş bilgilerini (kullanıcı adı ve şifre) korunması üyenin kendi sorumluluğundadır. Üyenin, Kullanıcı adı ve şifresi paylaşılmamalı ve özenle korunmalıdır. Üyeler, Üye hesabının kendi kusurları sebebiyle başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılması durumunda, üyeler doğrudan sorumludur. herkesuzman.com, bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için Üye’ye aynen rücu hakkına sahiptir.

 

Üyeliğe ilişkin kullanım hakları, kullanıcı adı ve şifresi bir başka kişiye devredilemez.

A - Hizmet Veren Uzman'ın Hak ve Yükümlülükleri

B - KULLANICI/TÜKETİCİ'nin HAK ve SORUMLULUKLARI

Kullanıcı oluşturma işlemi şu şekilde olmaktadır: Kullanıcı siteye gelir. Kendi arzusu ile isterse siteye üye olur. Üyelik esnasında herkesuzman.com ile e-posta adresi; ad-soyad ve cinsiyet bilgisi paylaşır ve şifresini oluşturarak sisteme dahil olur. Üye olan kullanıcı; üye olmayan kullanıcıya nazaran ilaveten şu haklara sahiptir; Profil sayfası üzerinden bilgilerini güncelleyebilir, profil fotoğrafı ekleyebilir ya da düzenleyebilir ve Hizmet Veren Uzmanlar'ın bıraktığı ilanlara yorum yazabilir. Bu bilgiler sistemimizde kayıt edilmek suretiyle tutulmaktadır. Kullanıcının etkileşim sınırı bu kadardır. Üye olsun veya olmasın tüm ilanlar içinde tarama yapabilir, Hizmet Veren Uzmanlar'ın bilgilerini görebilir.

Hizmet Veren Uzmanlar'da sisteme üye olurlar fakat bir ilave opsiyon başlangıçta kendi belirttikleri bilgilere göre düzenlenen Kullanıcı/Firma sayfalarını talep doğrultusunda 3 haftada bir olmak üzere yeniden düzenlettirme yetkilerine sahiptirler. Sayfasını oluşturtarak mesleki bilgilerini, referanslarını ve iletişim bilgilerini sisteme kayıt eder. İlanlarını sergilerler. Bu konuyla ilgili yükümlülükler bu kullanım sözleşmesinin B bendi Hizmet Veren Uzmanlar'ın Hak ve Yükümlülükleri ile tanımlanmış durumdadır.

Bu bilgilerin bazıları kendi web sayfamız üzerinden tüketici/kullanıcı veya diğer kişilere yanıt vermeye ihtiyacı olan Hizmet Veren Uzmanlar veya herkesuzman.com'un bağlantılı olduğu kişilere gönderilecektir. Bilgilerinizin herkesuzman.com tarafından kullanımı için lütfen gizlilik bildirimimize bakınız. herkesuzman.com'a üye olarak kayıt olduğunuzda ve ortakları ile ticari ilişkiler içine girdiğinizi kabul edersiniz. Böylece herkesuzman.com ve/veya ortakları tarafından Tüketici/Kullanıcı olarak sizinle irtibat kurulabileceğini kabul etmiş olursunuz. Sağlanan bütün bilgilerin doğru, güncel ve gerçek oldukları Tüketici/Kullanıcı tarafından garanti edilmiştir. Eğer sağlanan herhangi bir bilgi yanlış, güncel olmayan veya eksik ise veya herkesuzman.com’un bu bilgilerin, yanlış, güncel olmayan veya eksik olduğundan şüphelenmek için nedenleri var ise, herkesuzman.com Tüketicinin/Kullanıcının güncel veya gelecekteki herkesuzman.com hizmetlerinden yararlanmasına engel olma hakkına sahiptir. 

 

Bilgisi dahilinde veya dahilinde olmadan herhangi bir şekilde herkesuzman.com hizmetlerine Tüketici/Kullanıcı şifresiyle yapılan girişlerden tamamen Tüketici/Kullanıcı sorumludur.

Tüketici/Kullanıcı olarak herkesuzman.com hizmetlerini reklam amaçlı kullanmayacağınızı sadece kişisel amaçlı kullanacağınızı kabul eder ve onaylarsınız. herkesuzman.com web sitesinin veya hizmet veren uzmanları, herkesuzman.com hizmetleri ile rekabete sokmak, hizmet verenleri taciz etmek için veya burada belirtilen bir hizmet isteği dışında kullanılması mümkün değildir. herkesuzman.com’un web sitesinde yayınlamış hizmet veren profilleri, tarama bilgileri ve yorumlar (tüketici/kullanıcı tarafından konulan herhangi bir yorum veya diğer içeriklerde dahil olmak üzere) gibi herhangi bir bilgi ve içeriğin sadece ve sadece herkesuzman.com’un mülkiyetinde olduğunu ve tüketici/kullanıcı olarak bunları kopyalamayacağınızı, yayınlamayacağınızı kabul beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktasınız.

Yukarıda belirtilen herhangi bir yükümün ihlal edilmesiyle doğacak zararlarının yükümlülüğünü ve tüketici/kullanıcı olarak sizin ihlalinizden kaynaklanarak üçüncü bir tarafın herkesuzman.com’a karşı olabilecek iddialarının ve bu iddialardan dolayı doğacak olan herkesuzman.com’un zararını tüketici/kullanıcı olarak tazmin edeceğinizi bu sözleşmeyi onayladığınız anda kabul etmiş ve tamamen herkesuzman.com’a karşı sorumlu olduğunuzu peşinen beyan etmiş bulunmaktasınız.

herkesuzman.com hizmetlerini veya sistemlerini kişisel olmayan veya herhangi bir uygunsuz kullanım veya kullanmaya teşebbüs edilmesi veya herkesuzman.com’un bundan şüphelenmesi veya saptaması, bununla sınırlı olmamakla birlikte, web sayfasını çökertme, sızma, dolandırma, reklam yapma, yayını bozma, istenmeyen e-posta yollamak gibi faaliyetlerde bulunulması durumda herkesuzman.com derhal tüketici/kullanıcıya haber vermeksizin erişiminizi sonlandırma ve size haber vermeksizin yasal yollara başvurmaya veya bununla sınırlı olmamakla birlikte meydana gelebilecek gelir kaybı, onarım, yasal ücretler, maliyet ve giderleri karşılamak için ihtiyadi tedbir kararı alınması veya mahkeme yoluna giderek muamele işlemlerine başlama veya diğer adil yollara başvurma hakkına sahiptir.

Tüketici/Kullanıcı; herkesuzman.com’a tüketicilerin/kullanıcıların verdikleri her girilen yanlış bilgi başına herkesuzman.com’a, bu sorundan kaynaklı olarak etkilenmiş her bir hizmet veren uzmana ve tüketicilerin/kullanıcılar tarafından girilen hatalı, yanlış, uygunsuz bilgiden dolayı mağdur olmuş kişi veya kişilere ortaya çıkabilecek avukat masrafları ve bunlara ilişkin ortaya çıkabilecek dolaylı masrafların toplamı veya kasıtlı, yanıltıcı, zararlı, sahte işlemlerden dolayı ortaya çıkabilecek gerçek zararlar, doğrudan veya takiben ceza gerektiren adli ve para cezalarının toplamı ile birlikte yasal para cezaları, maliyetleri ve bunlara ilişkin ortaya çıkacak dolaylı masrafların toplandığında hangi miktar daha yüksek ise o miktarı ödemek ile yükümlü olduğunuzu Kabul beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

İşbu sözleşme çerçevesinde KULLANICI, Web Sitesine yüklediği veya herkesuzman.com’un sistemi üzerinde kullanılmak üzere tevdi edilmiş her türlü materyalin, hiçbir gerçek ya da tüzel kişinin haklarını ihlal etmediğini; bu hakları, kanuna aykırı olarak kullanmadığını, kabul, beyan ve taahhüt eder.

18 yaşını doldurmuş olan herhangi bir kullanıcı, işbu sözleşme koşulları uyarınca üyelik formu ile talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurarak herhangi bir Hizmet Talebi oluşturabilir.

herkesuzman.com, üyenin oluşturduğu Hizmet Talebini kendi denetiminden geçirdikten sonra, uygun görmesi halinde yayımlar. Hizmet Talebi’nin içeriğine ilişkin tüm sorumluluk talebi oluşturan kişi yani hizmet almak isteyene aittir.

Hizmet Alan, Hizmet Talebi için yalnız bir Teklifi kabul edebilir. Teklifin kabul edilmesi, Hizmet verildiği takdirde Hizmet Veren’e ödeme yapmak için yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma yapıldığı anlamına gelmez.

Hizmet Alan’ın işbu Sözleşme koşullarına uymaması nedeniyle doğabilecek her türlü idari, hukuki ve cezai sorumluluk bizzat Hizmet Alan’a aittir.

Hizmet Alan, Hizmet Veren ile yaptığı sözleşmede, herkesuzman.com.’un hiç bir şekilde sözleşmenin tarafı olmadığını ve sorumluluğu bulunmadığını kabul eder.

C - Web Sitesi'nin Hak ve Yükümlülükleri

Web Sitesi, Hizmet Veren Uzman'ın kendi rızası ile gönderdiği fotoğraflarını, ürün bilgilerini, çalıştığı bölge konumunu ve buna benzer bilgileri gerekli işlemler gerçekleştikten sonra sitede yayımlama ve abonelik süresince sitede yer almasını sağlamakla yükümlüdür. Web Sitesi, herhangi olağanüstü bir durumda herkesuzman.com alan adını farklı bir alana adına yönlendirme, bahsi geçen internet sitesinin trafiğini durdurma ya da site hizmetini tamamen durdurma gibi yetkilere sahiptir. Web sitesi bu sebepten ötürü süresiz hizmet vereceğini taahhüt etmez. Kullanıcı böyle bir durumda Web Sitesi'nden herhangi bir zarar talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı ve sonuçta tüketicinin ihtiyacına karşılık gelen hizmet bilgi ve isteğini girmesiyle birlikte, O yer ve bölgede bulunan bu hizmeti verebilecek herkesuzman.com hizmet veren kişilerinin listesini sunmak ana yükümlülüktür. 

 

Ancak, tüketici/kullanıcının ihtiyacı olan hizmetin veya uzmanın bulunmasında veya tüketici/kullanıcının bölgesindeki hizmet veren uzmanların yeterli beceriye sahip olup olmaması yada tüketici/kullanıcının istediği hizmeti yapmaya gönüllü olup olamayacağını herkesuzman.com garanti etmemektedir. Listelenen hizmet veren uzmanların uzman olduklarını incelemek için gerekli adımları atmamıza rağmen, tüketici/kullanıcı tarafından tercih edilen uzmanın hizmet uzmanlığı, kabiliyeti veya yapacağı işin kalitesi de garanti edilmemektedir. Hizmet veren uzmanların herkesuzman.com web sayfası aracılığıyla verdikleri fiyat teklifleri sözleşme niteliğinde bağlayıcı teklifler değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herkesuzman.com veya herkesuzman.com web sayfasını bağlayıcı nitelikte değildir.

Hizmet veren uzman ile görüşmek için, doğrudan hizmet veren uzman ile çalışmak zorundasınız. herkesuzman.com herhangi bir hizmet veren uzmanı desteklemez veya tavsiye etmez. Hizmet veren uzman ile doğrudan kontak kurmak veya anlaşma sağlamak tamamen kullanıcıya/tüketiciye bağlıdır ve herkesuzman.com olarak uzmanın performansına veya bitirilen işe veya işin kalitesine garanti veya güvence vermemekteyiz. Hizmet veren uzmanlar herkesuzman.com’un ne çalışanları ne de herkesuzman.com hizmet veren uzmanların bulunmasını sağlayan acenta, temsilci, bayii, distributor, danışman, yüklenici, ortak girişimci değildir. herkesuzman.com kullanıcı/tüketici tarafından talep edilen herhangi bir hizmeti kendisi yapmaz ve sorumluluğu kabul etmez. Haklarınız hizmet veren uzman ile yaptığınız sözleşme koşullarına ve bu koşulların yerel kanunları çerçevesinde saklıdır.

Herhangi bir hizmet veren uzman ile aranızda çıkabilecek bir anlaşmazlıkta, bu anlaşmazlığı kullanıcının/tüketicinin, hizmet veren uzman ile doğrudan görüşmesi gerekmektedir. Tüketici/Kullanıcı olarak hizmet veren uzmanlarla yaptığınız görüşme/anlaşma ve bunun sonucunda ortaya çıkan bir anlaşmazlık durumunda meydana gelen her türlü hasar veya talep ( dolaylı veya tesadüfi zararlarda dahil olmak üzere), şüpheli veya şüphesiz, bilinen veya bilinmeyen, açık veya gizli ortaya çıkan her türlü hasar veya talepten (dolaylı veya tesadüfi zararlar dahil olmak üzere) herkesuzman.com’u (ve bizim çalışanlarımızı, direktörlerimizi, iştiraklerimizi, acentalarımızı), diğer kişi, firma ve varlıkları ( bizim iş ortaklarımız dahil olmak üzere, herkesuzman.com tarafından istihdam edilen imalatçı veya tedarikçilerimizi), muaf tuttuğunuzu bu sözleşmeyi kabul ettiğiniz anda Kabul beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktasınız.

herkesuzman.com başka birisinin Web Sitesi’nin kullanımı ile ilgili davranışı sonucunda ortaya çıkan, bedensel zarar, duygusal rahatsızlık gibi fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, dolaylı veya dolaysız, genel, özel, tazmin edici, sonuçsal ve/veya arızi her türlü zararı ve/veya bir Hizmet Veren Uzmanlar'ın verdiği hizmetlerden veya bir Tüketici’nin verilen hizmet karşılığında Hizmet Veren Uzman'a ödeme yapmamasından doğan diğer her türlü zararı reddeder.

herkesuzman.com, üyeler tarafından sisteme yüklenen her türlü içerik, görsel ve sair verilerin doğruluğunu, ilanların ve içeriklerinin 3.Kişilerin haklarını ihlal edip etmediğini kontrol etmez ve kullanıcılara bu garantiyi vermez. Her ne kadar herkesuzman.com basiretli tacir olarak üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıp sitede yayınlanacakları denetimden geçirse de bilindiği üzere sitede oluşturulan pek çok kısım kullanıcıların isteği üzerine yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. herkesuzman.com bu nedenle bu kullanıcıların oluşturduğu yayınlananların 3.kişilerin/kurumların yasal haklarını ihlal etmesi durumunda bu durum çok ciddi hukuki sorunlara neden olabileceğinden tarafların öncelikle kendi aralarında sorunu çözmesini tavsiye etmektedir. Yasal ihlaller konusunda ciddi şikayetlerin temelsiz kalması halinde bu durumu iddia edip herkesuzman.com sitesinin yasal konulara maruz kalmasına neden olan taraftan herkesuzman.com avukat ücretleri de dahil olmak üzere yaptığı tüm yasal masrafları ve ticari itibar zedelenmesi nedeniyle talep edebileceği tazminatları talep hakkını saklı tutar. herkesuzman.com yasal bir telif hakkı, fikir ve sanat eseri, 551 sayılı KHK,554 sayılı KHK,556 sayılı KHK vb. yasal hakların ihlalinin üye, kullanıcı ve hizmet veren uzman tarafından yapıldığını öğrendiği, kendisine bildirimde bulunulduğu anda bu yasaların aradığı bilebilecek duruma geleceğinden bu bildirimden sonra ve bu durum itiraz eden tarafından yasal hak sahibi olunduğu belgeyle ispatlandığı takdirde bu duruma sebep olan kişiye (üye, kullanıcı, hizmet veren uzman)hiçbir ihtara gerek olmaksızın yasal hak konusunu oluşturan yayını, fotoğrafı, belgeyi, görseli yayından kaldırıp bu kişilerin üyeliklerine de son vermek hakkına da sahiptir. herkesuzman.com gerekli gördüğünde üyeler tarafından yüklenen ilanları, içerikleri ve/veya benzeri verileri de gerekli görmesi halinde yayınını durdurabilir ve tamamen kaldırabilir.

Fotoğraflar ve videolar (FM hakkı olan içerikler) gibi fikri mülkiyet hakları kapsamında bulunan içerikler için, tarafımıza, gizlilik ve uygulama ayarlarınıza tabi olan şu izni verirsiniz:Tarafımıza, herkesuzman.com ve onun ile bağlantılı bir şekilde paylaştığınız fikri mülkiyet hakkı olan herhangi bir içeriği (Fikri Mülkiyet Lisansı) kullanmamız için münhasır olmayan, devredilebilir, alt lisans atanabilir, telifsiz, uluslararası bir lisans tahsis edersiniz. Fikri mülkiyet hakkı olan içeriğinizi ya da hesabınızı sildiğinizde, söz konusu içerik başkalarıyla paylaşılmadıysa veya bu kişiler tarafından silindiyse, bu Fikri Mülkiyet Lisansı'nın geçerliliği de sona erer. Fikri mülkiyet hakkı olan içeriği sildiğinizde, söz konusu içerik, bilgisayardaki geri dönüşüm kutusunun boşaltılmasına benzer bir şekilde silinir. Ancak, silinen içeriğin makul bir zaman aralığı dahilinde yedek kopyalarda kalabileceğini kabul edersiniz (ancak bu bilgilere başkalarının ulaşması mümkün olmayacaktır). herkesuzman.com, üyelerin, yanıltıcı ve aldatıcı içerik yayınlandığının tespiti ve/veya şikayet ve yasal başvuru halinde herkesuzman.com sitesinde yayınlanan ilanların yayınını geçici veya sürekli olarak durdurma ve/veya ÜYE’nin hesabını geçici veya tamamen kapatma hakkını saklı tutar. herkesuzman.com, gerekli gördüğü takdirde, herhangi bir bildirimde bulunmadan üyelere ait hesapları dondurabilir, kısıtlayabilir ya da tamamen iptal edebilir. Hesabı dondurulan veya kısıtlanan ÜYE yazılı olarak talepte bulunduğu takdirde, kısıtlamanın ve iptalin sebebi herkesuzman.com tarafından yazılı olarak kendisine bildirilir. herkesuzman.com, kendisine ait bilgisayar ağına ve bu ağdaki mevcut veri tabanı bilgilerine yapılabilecek saldırılar sonucu Kullanıcı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. herkesuzman.com, web sitesinin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Kullanıcılar, herkesuzman.com'dan sistemin durdurulması veya askıya alınması nedeniyle herhangi bir talepte bulunmayacaklardır.

herkesuzman.com., Kullanıcılarını yeni hizmet veya projeler veya haberleri e-posta ya da sms yolu ile haberdar edebilir. Kullanıcıların söz konusu e-postaları almak istememesi halinde iletişime geçerek durumu bildirebilirler

.

Kullanıcılar arasında fikri hakların ihlaline ilişkin herhangi ihtilaf olduğu takdirde herkesuzman.com kendisine ibraz edilecek kesinleşmiş ve icra edilebilir bir mahkeme kararına istinaden işlem yapmakla yükümlüdür. Diğer hallerde, herkesuzman.com kendi takdirinde olmak üzere işlem yapar.

Kullanıcılardan Hizmet Veren Uzman’a ilişkin olarak gelen yorumlardan herkesuzman.com sorumlu değildir. Yorum yapan kullanıcı ve Hizmet Veren Uzman arasındaki herhangi bir davada veya anlaşmazlıkta iki tarafta herkesuzman.com'dan herhangi bir talepte bulunamaz ve herkesuzman.com sorumlu tutulamaz. herkesuzman.com'a şikayet edilen, küfür, hakaret ve buna benzer yorumları içeren içeriklerikleri herkesuzman.com içerik sahibine bilgi vermeden kaldırma hakkını elinde tutar.

D - GENEL KULLANIM KOŞULLARI HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Web Sitesi vasıtasıyla yayınlanan, fikir, tavsiye, açıklama, inceleme, teklif veya diğer bilgi ya da içerik, ilgili uzmanlara aittir ve bunlara güvenilmesi tavsiye edilmemektedir. Bahsi geçen içerikten tamamen söz konusu uzmanlar sorumludurlar. herkesuzman.com Web Sitesi üzerindeki herhangi bir bilginin doğruluğu, bütünlüğü veya faydasını garanti etmez veya Web Sitesi üzerinde gösterilen, herhangi bir şahısça verilmiş fikir, tavsiye veya açıklamanın doğruluğu veya güvenilirliğini kabul, tasdik etmez veya sorumluluk kabul etmez. Web Sitesi herkesuzman.com’un kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. herkesuzman.com, bağlantılı sitenin içeriğinden, işlevselliğinden veya bağlantı kurulan yerdeki diğer bağlantıdan veya bağlantılı sayfadaki herhangi bir ücretlendirmeden veya güncellemeden sorumlu değildir. herkesuzman.com, Web Sitesi üzerinde yasadışı veya yasak olacak türden içeriği, Web Sitesi’nden kaldırma ve söz konusu ihlalcilerin üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar. Bu hüküm, sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte aşağıdaki türden içeriği kapsar:

 1. Irkçılık, herhangi bir grup veya kişiye karşı nefret ve fiziksel zararı teşvik eden içerik gibi, diğer Kullanıcıya açıkça saldırıcı nitelikte olan;

 2.  

 3. Diğer Kullanıcıyı taciz eden veya tacizi savunan;

 4.  

 5. “Önemsiz posta”, “zincir mektup” veya istenmeyen toplu posta veya “spamming” iletimi içeren;

 6.  

 7. Yanlış veya yanıltıcı olduğunu bildiğiniz bilgileri teşvik eden;

 8.  

 9. İllegal faaliyetleri veya kötüleyici, tehdit edici, müstehcen, lekeleyici ve iftiracı nitelikte davranışları teşvik eden;

 10.  

 11. Korsan bilgisayar programları veya linklerin verilmesi, üretim esnasında konulmuş kopya korumalı cihazları atlatmaya yönelik bilgi verilmesi veya korsan resim, ses veya video dosyaları verilmesi veya korsan resim, ses veya video dosyalarına bağlantı verilmesi gibi, başka birinin telifli eserinin yasadışı veya yetkisiz kopyalanmasını teşvik eden;

 12.  

 13. Yasaklı veya şifre erişimli sayfalar veya saklı sayfa ya da görüntüler içeren (başka bir erişilebilir siteden link olarak verilmeyenler);

 14.  

 15. 18 yaşın altındaki bireyleri sömüren cinsel veya şiddet içerikli malzemeler sağlayan veya 18 yaş altındaki bir bireyden kişisel bilgiler talep eden;

 16.  

 17. Yasadışı silahların üretimi veya alımı, başka birinin mahremiyetinin ihlal edilmesi veya bilgisayar virüsleri verilmesi veya oluşturulması gibi yasadışı faaliyetler hakkında öğretici bilgiler sağlayan;

 18.  

 19. Ticari veya kanun dışı amaçlarla başkalarından şifre veya kişisel tanımlayıcı bilgi talep eden;

 20.  

 21. Önceden yazılı onayımız olmadan yarışmalar, çekilişler, takas, reklam ve saadet zinciri gibi ticari faaliyet ve/veya satışlar içeren;

 22. Ulusal ve/veya yerel tüketici koruma kanunlarını ihlal eden

 

Web Sitesi’nde sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. herkesuzman.com, Web Sitesi içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, grafik, ses, ikon, tasarım, metin, imge, html kodu, diğer kodlar, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak yasaktır. Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı herkesuzman.com'a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

herkesuzman.com’a iletilen tüm yorum ve eleştirilerin telif hakları herkesuzman.com'a aittir. herkesuzman.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgiler, yorum ve eleştirileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma veya kullanmamak hakkını saklı tutar. eleştiri ve yorumları göstermeme ve hizmet verenin kısıtlama yapılmasını talep etmesi halinde bu talebi değerlendirip uygun görmesi halinde yayınlamama hakkına sahiptir.

herkesuzman.com, web sayfasında yapılacak olan herhangi bir yorum veya değerlendirmeden yükümlü olmamak ile beraber, eğer yapılan yorumlar aşağıdaki unsurları içeriyor ise, herkesuzman.com yorumları veya değerlendirmeleri yayınlamama veya kaldırma hakkına sahiptir.

Saldırgan, zararlı ve/veya küfürlü dil kullanımı, bir sınırlama olmaksızın: küfür, saygısızlık, taciz, müstehcenlik, argo, kaba konuşma ve nefret söylemi ( ırkçı/ayrımcı konumsalar vs), Yasadışı faaliyetleri yönlendirici söylemler, Firmanın hizmet ve ürünlerini kapsamayan veya bir değeri olmayan yorumlar, Web sayfasının standartlarını ihlal edecek dil kullanımı, Farklı bir uzman ile ilgili yorumlar, Talep edilen hizmet ile ilgili olmayan iş istekleri, Yalan veya yalan olabilecek beyanlar, herkesuzman.com’u küçük düşürecek veya firmanın itibarini zedeleyecek yorumlar

Bununla birlikte, yorum yapan kişiler herkesuzman.com’a uzman ile iş talebi hakkında temas kurma izni vermek zorundadır. Eğer tüketici ve uzman arasında bir tartışma olursa, herkesuzman.com bundan sorumlu tutulamaz.

Hizmet Veren Uzman'ın profilindeki yorumlar veya değerlendirmeler tüketicilerin kendi düşünce ve kanaatlerini yansıtmaktadır ve herkesuzman.com’un kendi beyanı veya kanaati değildir. herkesuzman.com yapılan yorum veya değerlendirme ile ilgili alakası olmadığını beyan eder.

herkesuzman.com’da yapılan yorumlar: herkesuzman.com’un akrabalarının, ortak firmalarının, yan kuruluşlarının veya çalışanlarının, memurlarının, direktörlerinin veya hissedarlarının görüşlerini

yansıtmaz. herkesuzman.com, herkesuzman.com web sayfasının herhangi bir şekilde kullanılmasından veya sayfaya konulacak herhangi bir yorumdan kaynaklanarak istenilecek herhangi bir zarara, kayba veya talebe karşılık herhangi bir sorumluluk veya mesuliyet kabul etmez.

E - HİZMET BEDELİ İADESİ/CAYMA HAKKININ KULLANILMASI

 1. Hizmet Alan, hizmetin ifa edilmemiş olması şartıyla, Hizmet Veren ile anlaşmasını müteakip 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak herkesuzman.com adresine konu başlığında (İptal Talebi) ifadesi ile bildirilmesi yeterlidir.

  Hizmet Bedeli İadesi ilgili Hizmet Veren tarafından yapılacaktır. Hizmet Bedeli herkesuzman.com'dan talep edilemez.

  herkesuzman.com sadece aşağıdaki hallerin oluşması durumunda, ilgili ücretin iadesi için, işbirliği yaptığı ödeme kuruluşuna ya da uzmana talimat verecektir:

  1. Hizmet Veren’in edimi ifa etmediği veya Teklif’in Hizmet Alan tarafından onaylanmasına rağmen Kullanıcı talebi üzerine Teklifin iptali.

  2. Hizmet Talebinin ilgili Hizmet Veren’e iletilememesi nedeniyle Hizmet Talebinin zorunlu iptali.

  3. Hizmet kapsamının Teklif’le uyuşmaması nedeniyle hizmetin kısmen veya tamamen zorunlu iptali.

  4. Yerine getirilen hizmetten memnun kalınmaması nedeniyle ilgili Hizmet Veren onayının alınmasının akabinde yapılan onay iptali.

  5. Hizmet Talebinin veya Anlaşmaya Varılan İş’in usulüne uygun şartlarda veya mücbir sebep hallerine dayalı olarak zorunlu iptali.

  6. Onaylanan hizmetin gerçekleştirilmesinin gecikmesi durumunda yapılacaktır.

   

  herkesuzman.com., Hizmet Veren kişi ya da kurum ve Hizmet Alan arasında ödeme, indirim veya iade gibi konulara ilişkin doğabilecek anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

  Ödemesi yapılmış Hizmetlerde ücret iadesi, Hizmet Veren tarafından doğrudan yapılmaktadır.

  herkesuzman.com, Hizmet Veren ve Hizmet Alanlar arasında hizmet iptal, indirim veya ücret iade koşulları gibi konulara ilişkin olarak doğabilecek anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

F - HİZMET SORUMLULUĞU, GARANTİ VERİLMEMESİ VE İLİŞKİNİN BAĞIMSIZLIĞI

 1. herkesuzman.com'un, Hizmeti Alan ile Hizmeti Veren arasındaki teklif, sözleşme ve ödeme aşamalarında herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. herkesuzman.com, Hizmet Alan ve Hizmet Veren arasında uyum olacağını veya Hizmet Alan’ın bölgesinde, Hizmet Alan’ın işini istenen zamanda ve yerde yapmaya muktedir Hizmet Veren bulacağını ya da bulunduracağını garanti etmez ve edemez. Hizmet Alanlar Hizmet Veren hakkında gerekli araştırmayı kendileri yapmalıdırlar.

  herkesuzman.com aracılığı ile Hizmet Verenler’den alınacak hizmetlere ilişkin her türlü sorumluluk Hizmet Verenlere aittir. herkesuzman.com.’un hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

 2. herkesuzman.com, Hizmet Veren'i veya hizmetlerini tasdik veya tavsiye etmez, çalışma performansını ya da verilen hizmetlerin sonucu veya kalitesini garanti etmez .herkesuzman.com, uzman yorumları gibi sistem içindeki bazı geliştirdiği birtakım algoritmalar kullanarak, Hizmet Veren’ler arasında bir sıralama, derecelendirme yapabilir. Bu algoritmaları kullanarak, bazı Hizmet Veren’leri çokça beğenilmiş, tercih edilmiş veya memnun kalınmış olması sebebiyle ön plana çıkarabilir. Ancak söz konusu durum, herkesuzman.com'un vermiş olduğu bir Uzman Onayı veya Uzmanlık Garantisi anlamına gelmemektedir.

  herkesuzman.com, Hizmet Veren ve Hizmet Alan arasındaki ilişkiden sorumlu değildir. Hizmet Veren’in sağlayacağı hizmet sırasında veya herhangi bir zamanda Hizmet Alan veya 3. kişilere vereceği zararlardan herkesuzman.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  herkesuzman.com, herkesuzman.com‘da kayıtlı Hizmet Verenlerin ilgili hizmeti sağlamak için uygun ve yetkin olduğu, güvenilirliği, hizmetlerinin zamanında verilmesi, hatasız olması, güvenilirliği veya hizmet kalitesinin yeterliliği konularında hiçbir garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

  Hizmet Veren tarafından Uzmanlık Profilinde belirtilen bilgi, belge veya beyanatların doğruluğu Hizmet Veren tarafından taahhüt edilmektedir. herkesuzman.com hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

  Hizmete ilişkin olarak yürürlükteki mevzuat kapsamında temin etmesi gereken her türlü izin, onay, kontrol belgesi, ruhsat vb. belgeye ilişkin sorumluluk Hizmet Verenlere ait olup, aksi takdirde doğabilecek her türlü idari, hukuki ve cezai sorumluluk Hizmet Veren’e aittir. herkesuzman.com'un ve 3. kişilerin bu nedenle uğradığı ve/veya uğrayacağı zararlardan sorumluluk ve her türlü zararın tazmin yükümlülüğü Hizmet Verenlere aittir.

  herkesuzman.com, Hizmet Alan’a resmi kurumlardan ya da üçüncü şahıslardan gelen bilginin doğru veya güncel olduğunu ya da Hizmet Alan’ın söz konusu bilgiyi kontrol ettiği tarihte güncel olduğunu beyan veya taahhüt etmemektedir.

  Hizmet Veren ile Hizmet Alan arasında yapılacak hizmet sözleşmelerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç, ödeme ve benzeri yükümlülüklerden taraflar doğrudan kendileri sorumludur.

  herkesuzman.com tarafından işletilen herkesuzman.com Web Sitesi’nde listelenen uzmanlık profilleri, hizmetler ve ürünlerden dolayı, herkesuzman.com, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yasal mevzuat kapsamında, bayi, acente, satıcı, sağlayıcı, üretici, reklamcı veya imalatçı kuruluşu statüsünde değildir.

  herkesuzman.com, herkesuzman.com Web sitesinde kayıtlı Hizmet Alanların iletişim bilgilerinin, Teklif oluşturulması veya ilgili hizmetin verilmesine yönelik olarak Hizmet Verenler ile paylaşılmasından dolayı Hizmet Alan ve Hizmet Verenler arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan sorumlu değildir.

  Hizmet Alan bilgileri herkesuzman.com. tarafından Hizmet Veren ile hizmetin sağlanması veya Teklif oluşturulması için paylaşılmaktadır. Bu bilgi paylaşımı ile hizmetin sorunsuz sağlanması amaçlanmaktadır. Söz konusu bilgilerin Hizmet Veren tarafından ayrıca Hizmet Alan’ın onayı alınmadığı hallerde reklam, pazarlama, kişisel vb. herhangi bir durum veya amaç için kullanılması, üçüncü kişilerle paylaşılması veya devri veya Hizmet Alan ile Hizmet Veren arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir.

  herkesuzman.com ile herkesuzman.com web sitesinde kayıtlı olan Hizmet Verenler arasında, acentelik, istihdam, yarı ya da tam zamanlı istihdam, yüklenicilik, ortak girişim veya danışmanlık ilişkisi bulunmamaktadır.

G - ÖDEME

Hizmet Alanlar, uzmanların kendilerine verdikleri teklifler arasından seçip kabul ettikleri Teklif’e ilişkin bedelini, hizmetin yerine getirilmesi sonrasında Hizmet Veren’e doğrudan ödeyebilir.

Hizmet Veren kişi ya da kuruluş, sipariş bedellerini fiş veya fatura karşılığında herkesuzman.com üzerinden bildirmiş olduğu Teklif üzerinden kendisi Hizmet Alan’dan tahsil eder.

H - TEKLİF

Hizmet Veren kişi ya da kuruluş, herkesuzman.com tarafından kendisine gönderilen bir Hizmet Talebine (iş fırsatı), herkesuzman.com üzerinden hizmeti almak isteyen kişiye teklif vererek, Hizmeti sağlayacak olan kişi ya da kuruluş, Hizmet Talebinde belirtilen hizmeti Teklifinde belirttiği fiyat üzerinden yapmayı teklif eder. Kazanan Teklif, Hizmeti alacak kişi tarafından kabul edilen Teklif’tir.

I - UZMANLIK PROFİLİ, ÜRÜN VE HİZMET TALEBİ VE TEKLİFLERİN İÇERİĞİ

Uzmanlık Profilleri, Hizmet Talepleri ve Teklifler ve taraflarca verilen bilgi, belge ve beyanlar herhangi bir üçüncü kişinin, telif hakkı, marka, patent gibi fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını ihlal etmeyecek. Yürürlükteki hiçbir kanun veya ikincil mevzuatı ( tüketici koruma, haksız rekabet vb.) ihlal etmeyecek. Genel ahlak ve kamu düzenine aykırı, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürücü, aldatıcı, kamu sağlığını bozucu. Karalayıcı, onur kıtıcı, tehditkâr veya taciz edici nitelikte olmayacak. Müstehcen olmayacak, çocuk pornografisi içermeyecek, virüs, Truva atı gibi zararlı yazılımları içermeyecek. Kişisel bilgiye zarar vermeyi amaçlayan, zarar veren bilgisayar yazılımı uygulamalarını içermemesi gerekir. Aksi halde herkesuzman.com'un sorumluluğu bulunmayıp, söz konusu sorumluluk ilgili Hizmet Veren’e veya Kullanıcı’ya aittir.

Uzmanlık Profilleri, Hizmet Talepleri ve Tekliflere ilişkin her türlü sorumluluk ilgili Hizmet Veren, Hizmet Alan veya Kullanıcı’ya ait olup herkesuzman.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

AVANTAJLARI NELER?

HerkesUzman'a katıldığınızda ilk olarak üst tarafta gösterilen 'Örnek Sayfa' gibi bir kişisel ya da firma sayfanız olacaktır. Bu sayfanızda çalışma günleriniz, verdiğiniz hizmetlerin detaylı listesi, telefon numaranız, adresiniz, çalıştığınız bölge, varsa internet siteniz, yaptığınız iş ya da işler ile ilgili resimleriniz ve buna benzer bilgileriniz yer alacaktır. İkinci ve en önemli avantajınız ise yakınlarınızda uzmana ihtiyaç duyan birisinin herkesuzman.com'a giriş yaparak 'Yakınındaki Uzmanları Gör' butonuna tıklaması halinde üsteki haritada da görebileceğiniz şekilde kişinin en yakınındaki uzmanlar listelenir. Kişi bu harita üzerinden yarıçapı

olarak kişi eğer isterse direkt konumda girerek belirtmiş olduğu konumdaki uzmanları da görebilecektir. Böylelikle yakınınızdaki insanların size ulaşması çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Harita üzerinden size ulaşan insanlar tek bir tıkla anında belirttiğiniz konuma yol tarifi alabilirken dilerlerse telefon numarası üzerinden de sizinle iletişime geçebileceklerdir.

MADDE 4 - HİZMET VEREN UZMAN SAYFA OLUŞTURMA İŞLEM AŞAMASI

herkesuzman.com'da kayıt için başvuran hizmet veren uzmanların kayıt işleminin bir parçası olarak aşağıdaki üyelik başvuru kriterleri uygulanır:

herkesuzman.com'un kayıt işlemi yapıldığı sırada, uzmanın kayıtlı olduğu ilgili oda veya meslek kuruluşundan aldığı belge veya sertifika sahibi olduğunu veya uzman olduğunu ispatlayacak herhangi bir yasal belgesinin sunulmasını ister. Zaten bu belgeye sahip olan uzmanlar bir üst seviyede yer alırlar. Kayıt altına alınacak olan her bir uzman kendi vergi numarasını ve Tc Nosunu kayıt sırasında beyan eder. Ancak herkesuzman.com’un bu belgelerin doğruluğunu garanti etmek, kayıtların doğruluğunu araştırmak zorunluluğu yoktur. Ancak tavsiye niteliğinde Hizmet veren uzman hakkında verilen telefon, isim, adres bilgilerinin kontrolünü yapmak sorumluluğu kullanıcı/tüketiciye aittir. herkesuzman.com'a Üyelik başvurusunda bulunan uzmanlar hakkında yapılan bu bilgi alışverişini bir kereye mahsus olmak koşuluyla uzmanların üyeliğe başvurduğu tarihte yapar. Bu sebeple, uzman bilgilerinde bir değişme veya zaman aşımına uğrama ihtimali vardır.

Bu nedenle, herkesuzman.com ile çalışacak olan uzmanların bilgilerinin güncelliğini garanti etmez. herkesuzman.com kendisi ile çalışan hizmet veren uzmanların profillerini güncellemek gibi bir sorumluluğu yoktur. Görüştüğünüz hizmet veren uzman ile sözleşme ve/veya anlaşma yapmadan önce, uzmana ait görmüş olduğunuz profil bilgilerinin güncelliğini doğrulamanızı tavsiye ederiz.

18 yaşını doldurmuş olan herhangi bir Kullanıcı kayıt formunda talep edilen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurarak işbu Sözleşme koşulları ve Üye Hizmet Veren Sözleşmesini onayladıktan sonra, herkesuzman.com tarafından kabul edilen koşullar ve içeriğe uygun bir hizmet profili oluşturup Hizmet Veren sıfatı kazanabilir.

Hizmet Profili oluşturmak için şirket ya da uzman ismi, şirket markası, şirket unvanı, şirket ya da şahıs iletişim bilgileri, vergi dairesi, vergi numarası gibi kayıt anında istenen bilgiler eksiksiz ve açık olarak verilmelidir. Hizmet Profili ile ilgili hizmetleri vermek için gerekli lisansa (varsa) ve niteliklere, deneyime ve kabiliyete sahip olduğunu kanıtlayacak ek belge, diploma, ruhsat, ehliyet, yetkili servis belgesi, ticaret sicil belgesi, oda sicil kaydı gibi evrakların ve referans dokümanların da sisteme girişi yapılmalıdır.

Hizmet Veren ile ilgili şartlar ve Hizmet Veren’in yükümlülükleri profil oluşturma öncesinde onaylanması gereken Üye Hizmet Veren Sözleşmesinde detaylı bir şekilde belirtilmektedir. Hizmet sonucunda vermesi gereken evrak, fatura, fiş dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın kanuni mevzuat dahilinde sair tüm evrakı da hizmetin ifası ile birlikte Hizmet Alan’a iletmek Hizmet Veren’in sorumluluğundadır. herkesuzman.com'un söz konusu belgelerin teminine ilişkin olarak herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

MADDE 5 - DELİL SÖZLEŞMESİ:

Taraflar, işbu Sözleşme çerçevesinde meydana gelebilecek uyuşmazlıklarda münhasıran herkesuzman.com’un bilgisayar kayıtlarının, ÜYE ile yapılan elektronik posta kayıtlarının, adserver kayıtlarının, bilgisayar ortamında tutulan muhasebe kayıtlarının ve sair ticari defter ve kayıtlarının H.M.K m.193 hükmü uyarınca kesin delil olarak yargı mercilerine sunulacağını ve bu maddenin bir delil sözleşmesi teşkil ettiğini, kabul ve beyan eder. ÜYE, bu kayıtların tek muteber kayıt olduğunu ve bu kayıtlara hiçbir şekilde itiraz etmemeyi şimdiden kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

MADDE 6 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ:

 1. Taraflar, işbu Sözleşme’nin tatbik ve tefsirinden doğacak her türlü uyuşmazlıkları önce kendi aralarında sulhen halletmeye gayret ederler. Sulhen halledilemeyen uyuşmazlıkların çözümü için İSTANBUL Adalet Sarayı'nın münhasıran yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.

 2. herkesuzman.com'un ticari defter ve kayıtlarının tek başına (münhasıran) esas alınacağını, her türlü uyuşmazlıkta kesin delil kabul edeceğini beyan, kabul ve taahhüt ederler.

MADDE 7 - GİZLİLİK

Taraflar, gerek Sözleşme süresince ve gerekse Sözleşme’nin sona ermesi veya feshi halinde, birlikte çalıştıkları süre içerisinde diğer taraf hakkında edindikleri her türlü ticari sırrı ve/veya özel nitelikteki bilgileri ve/veya ticari sonuçları ve/veya müşteri ve/ veya satış bilgilerini ve/veya uzmanlık bilgilerini ve/veya ortakları, yöneticileri ve dâhil olduğu grup hakkında öğreneceği bilgileri ve/veya aralarındaki sözleşmeleri ve her türlü yazılı ve sözlü bilgi akışını dolaylı veya dolaysız kullanmayacaklarını, her ne surette olursa olsun üçüncü şahıslara açıklamayacaklarını beyan, kabul ve taahhüt ederler.

Yukarıda belirlenen yükümlülüklerin ihlali halinde, ihlal eden taraf diğer tarafın bu nedenle uğrayacağı her türlü zararı derhal tazmin etmekle yükümlüdür. Diğer tarafın Sözleşme’yi fesih hakkı ve fesih nedeniyle uğradığı sair zararların tazminini talep hakkı saklıdır. Bu maddeden doğan yükümlülükler, işbu SÖZLEŞME’nin, her ne suretle olursa olsun, sona ermesinden sonra da yürürlükte kalacaktır.

MADDE 8 - SÖZLEŞMENİN FESHİ

Bu Sözleşme, herkesuzman.com tarafından uygun görüldüğü zamanda yenilenebilir ve kullanıcılardan tekrar onay istenebilir. Bu bildirime yanıt verilmemesi halinde ve siteye yenilemeden sonraki ilk girişte yenilenen kullanım sözleşmesini yeniden onaylamayanlar hakkında herkesuzman.com’un üyelikten çıkarma, hesap kapatmak için bildirimsiz fesih hakkı saklıdır. Hesabı iptal etmek için Hizmet Veren tarafından herkesuzman.com’a bir fesih bildirimi mesajı gönderilmesi gerekmektedir.

Bu durumda kabul edilmiş teklifler için fesih geçerli olmamak üzere Hizmet Veren'in hesabı 14 gün içinde kapatılacaktır. herkesuzman.com, hesap kaydında belirtilen elektronik posta adresine bildirimde bulunarak, hesabı ve-veya bu Sözleşme’yi dilediği zaman sebepli veya sebepsiz derhal tazminat sorumluluğu olmaksızın feshedebilir.

Bu halde Hizmet Veren Uzman her hangi bir hak iddiasında bulunamayacağı gibi hiç bir nam ve ad altında tazminat talep edemez.

MADDE 9 - MÜCBİR SEBEPLER

Taraflardan birinin veya her ikisinin çalışma imkanlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelecek ve önceden taraflarca öngörülemeyen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev ve benzeri haller mücbir sebepler olarak kabul edilecektir. İnternet genel altyapısında meydana gelen bir arızadan dolayı internete erişimin geçici veya kalıcı olarak kesilmesi durumu da tarafların öngöremeyeceği bir mücbir sebep olarak kabul edilecektir.

MADDE 10 - TEBLİGAT ADRESİ

Taraflar, Web Sitesi sistemindeki elektronik posta adreslerinin tebligat adresleri olduğunu kabul ederler. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. Yine Web Sitesi kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın herkesuzman.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Muhteşem Avantajı Kaçırmayın!

HerkesUzman'a hemen şimdi katılarak 1 ay boyunca ana sayfada yer alacak olan 4 uzmandan biri olun. Şimdiye kadar 2 kişi bu fırsattan yararlandı bile!

MADDE 11 - SÖZLEŞME SÜRESİ

Bu Sözleşme Web Sitesi kullanıldığı ve herkesuzman.com tarafından yeni bir sözleşme sunulmadığı sürece yürürlükte kalacaktır.

MADDE 12 - SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ

Taraflar’dan her biri, toplam 12 (on iki) maddeden ibaret olan bu Sözleşme’nin hükümlerinden herhangi birinin geçersiz olması ya da geçerliliğinin herhangi bir sebeple ortadan kalkması halinde Sözleşme’nin, diğer hükümleri ile geçerliliğini korumaya devam edeceğini kabul ve beyan ederler.

İlk 100 Kişiye Facebook Avantajı

HerkesUzman'a katılan ilk 100 kişiden biri olun ve Facebook reklam avantajından yararlanın. Facebook sayfamızda kişisel/firma sayfanızın gönderisini 1 gün boyunca Facebook reklamları ile öne çıkaralım. Üstelik bu avantajdan sizin referansınız ile HerkesUzman'a katılan her kişi için 1 günlüğüne tekrar yararlanabileceksiniz. (Reklamınız İnstagram'da da gösterilecektir.) (Bu kampanya ücretli aboneler için geçerlidir.)

ve kategorileri ayarlayarak çok daha hızlı bir şekilde dilediği uzmana ulaşabilir. Buna ek 

İletişim

Biz Kimiz?

herkesuzman.com, bir iş için uzmana ihtiyaç duyan insanlar ile o işin uzmanlarını bir araya getirmek için planlanmış bir platformdur.